نمونه کار های طراحی و ساخت پله دوبلکس

پله دوبلکس یا همان پله معکوس، نوعی پله است که دارای دو ناحیه مختلف برای صعود و نزول است و به صورت عمودی به دو قسمت تقسیم شده است. این نوع پله در واقع دو پله به شکل عکس العمل هم چسبیده به یکدیگر هستند. یک سمت پله برای صعود و دیگر سمت آن برای نزول مخصوصاً در فضاهای محدود کاربرد دارد.

از پله دوبلکس برای ارتقاء زیبایی و طراحی در فضاهای مسکونی یا تجاری استفاده می‌شود. این نوع پله‌ها معمولاً در فضاهای با سقف بلند یا در مکان‌هایی که استفاده از پله معمولی مشکل است، به کار می‌روند. همچنین، پله دوبلکس می‌تواند به عنوان یک عنصر زیبایی و هنری در فضاهای داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

شماره تماس ها

09194842718
02155293368
09124345700

اینستاگرام

جهت ورود به صفحه اینستاگرام کلیک کنید

پله دوبلکس، یک نوع پله است که امکان دسترسی به دو طبقه یا سطح مختلف را فراهم می‌کند. این پله‌ها دارای ویژگی‌های خاصی هستند که آنها را از سایر انواع پله متمایز می‌کند. در زیر ویژگی‌های مهم پله دوبلکس ذکر شده‌اند:

1. طراحی دوسویه:
پله دوبلکس دارای دو طرح و سمت است، به گونه‌ای که افراد می‌توانند از هر دو طرف به بالا و پایین حرکت کنند. این ویژگی اجازه می‌دهد که دو سطح مختلف مستقل از هم باشند.

2. قابلیت تنظیم ارتفاع:
برخی از پله‌های دوبلکس قابل تنظیم هستند، به این معنا که می‌توانند با توجه به ارتفاع مکان نصب شده، تنظیم شوند.

3. جلوگیری از خستگی:
گاهی اوقات این پله‌ها به طور خاص برای جلوگیری از خستگی افراد کاربرد دارند. به این صورت که فرد می‌تواند از یک سمت بالا رفته و از سمت دیگر پایین بیاید و برعکس.

4. طراحی منحصر به فرد:
پله دوبلکس معمولاً دارای طراحی منحصر به فردی است تا جلب توجه کننده باشد. این طراحی ممکن است شامل مواد مختلف، رنگ‌ها، و شکل‌های خاص باشد.

5. مناسب برای فضاهای محدود:
به دلیل طراحی دوطرفه، پله دوبلکس می‌تواند در فضاهای محدود به کار رود و به دسترسی به دو طبقه در یک فضا کمک کند.

6. استفاده در محیط‌های مسکونی و تجاری:
پله دوبلکس همچنین در ساختمان‌های مسکونی و تجاری کاربرد دارد. این پله‌ها می‌توانند به عنوان یک عنصر زیبایی نیز در طراحی داخلی مکان‌ها باشند.

7. پوشش‌ها و ضد لغزش:
به دلیل اینکه این پله‌ها برای دسترسی به دو طبقه استفاده می‌شوند، معمولاً دارای پوشش‌ها یا رانده‌های ضد لغزش هستند تا ایمنی را تضمین کنند.

8. سازگاری با استانداردهای ایمنی:
پله دوبلکس معمولاً طراحی شده‌اند تا با استانداردهای ایمنی مربوطه سازگار باشند و حفاظت از کاربران را تضمین کنند.

برخی از انواع پله دوبلکس شامل پله‌های معلق، پله‌های آهنگری و یا پله‌های چوبی می‌شوند. این پله‌ها می‌توانند طراحی‌های مختلفی داشته باشند و به شکلی خلاقانه به طراحی فضاها افزوده شوند.

 

پله دوبلکس می‌تواند در انواع و اشکال مختلفی طراحی شود تا به نیازها و فضاهای مختلف پاسخ دهد. در زیر، برخی از انواع پله دوبلکس ذکر شده‌اند:

1. پله‌های دوبلکس با گام‌های متغیر: این نوع پله دارای گام‌هایی است که قطر یا ابعاد مختلفی دارند، از پایین به بالا یا در طول پله تغییر می‌کنند. این طراحی به افراد امکان می‌دهد از ارتفاعات مختلف به سطح دیگر بروند.

2. پله‌های دوبلکس با زوایا:

برخی از پله‌های دوبلکس با زوایا طراحی شده‌اند تا در فضاهای محدود به کار روند. این پله‌ها ممکن است به صورت چرخشی یا با شیب زوایا حرکت کنند.

3. پله‌های دوبلکس مستقیم:
پله‌های دوبلکس مستقیم به دو طرف فراهم کننده دسترسی مستقیم به هر دو سطح هستند. این انواع پله در فضاهای کوچک می‌توانند به عنوان جایگزینی کارآمد باشند.

4.پله‌های دوبلکس متحرک:
برخی از پله‌های دوبلکس با مکانیزم متحرک تجهیز شده‌اند که به افراد امکان می‌دهد پله را به جلو یا به عقب حرکت دهند. این نوع پله ممکن است برای دستیابی به فضاهای مختلف بسیار کمک‌کننده باشد.

5. پله‌های دوبلکس با پله‌های مرغوب:
بعضی از پله‌های دوبلکس با گام‌های مرغوب یا خطوط متقارن طراحی شده‌اند تا به زیبایی ظاهر دهند و در کنار عملکرد خوب، جلب توجه کنند.

6. پله‌های دوبلکس دایره‌ای:
در این نوع پله دوبلکس، شکل گام‌ها یا کل پله به شکل دایره طراحی شده‌اند. این طراحی منحصر به فرد به فضا زیبایی می‌بخشد.

7. پله‌های دوبلکس با سطوح متفاوت:
برخی از پله‌های دوبلکس به صورت متداول یا در شیب‌های مختلف، سطوح مختلفی از دو طرف به هم متصل می‌شوند.

8. پله‌های دوبلکس با ساختار خنثی:
در این حالت، پله دوبلکس به صورت خنثی و مینیمال طراحی شده‌اند و در داخل مکان‌های مدرن و با طراحی مینیمالیستی می‌پردازند.

هر یک از این انواع پله دوبلکس بر اساس نیازهای محیطی و طراحی مورد استفاده‌شان، انتخاب می‌شوند.

 

تیم متال استپس با بیش از ده سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت انواع پله های دوبلکس ، پله های تک شاسی و ورق اسپیرال آماده ارائه مشاوره رایگان و بازدید ساختمان شما و ساخت پله های مناسب محیط فضا و سبک دکوراسیون  میباشد.